GERMENCİK BELEDİYE BAŞKANI FUAT ÖNDEŞ BÜYÜK BİR BAŞARIYA DAHA İMZA ATTI

İNYA ÜRÜNLERİ TİRE SÜT KOOPERATİFİ SATIŞ NOKTALARINDA YER ALACAK

Germencik Belediyesi ve 6 tarımsal kalkınma kooperatifinin iş birliği ile ortaya çıkan İNYA markası günden güne büyümeye devam ediyor. Zeytinyağı, kuru incir, zeytinyağı sabunu, incir reçeli, incir ve zeytin kolonyası başta olmak üzere çeşitli ürünleri İNYA markası altında satışa sunan Germencik Belediyesi önemli bir adım daha attı. Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş Tire Süt Kooperatifini ziyaret ederek Kooperatif Başkanı Mahmut Eskiyörük ile bir araya geldi. Belediye Başkanı Fuat Öndeş, Eskiyörük’e İNYA markalı ürünlerden takdim ederek markalaşma sürecinden ve faaliyetlerden bahsetti. Öndeş ve Eskiyörük İNYA ürünlerinin Tire Süt Kooperatifi satış noktalarında satışa sunulması üzerine el sıkışarak anlaşmaya vardı.

Tire Süt Kooperatifi Başkanı Mahmut Eskiyörük ziyaretlerinden dolayı Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş’e teşekkür ederek İNYA ile ilgili olarak desteklerinin tam olduğunu ifade etti. Eskiyörük, “Tüm belediye başkanlarının kooperatiflere önem vermelerini, omuz vermelerini bekliyorum. Kırsalın sorunlarını çözmeden kentin sorularını çözemeyiz. Çiftçimizin en büyük sorunlarından biri de ürünlerini pazarlayamamasıdır.  Bu konuda belediye başkanlarından, üretici ve tüketiciyi buluşturacak “çiftçim market” gibi yalnızca kooperatif ürünlerinin satıldığı satış marketleri açmalarını bekliyorum. Kooperatifçiliği özendirmelerini ve bunu öncelikli görmelerini bekliyorum. Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş’i ilçesinde bulunan kooperatiflere ve üreticilerine sahip çıktığı için tebrik ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum.” dedi.

GERMENCİK BELEDİYE BAŞKANI FUAT ÖNDEŞ “İNYA’YA DESTEKLERİNDEN DOLAYI KOOPERATİF BAŞKANIMIZ SAYIN MAHMUT ESKİYÖRÜK’E TEŞEKKÜR EDİYORUM” 

Tire Süt Kooperatifini ziyaret eden Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunarak şunları kaydetti; “İNYA faaliyete geçtiği kısa süre içerisinde büyük ses getirdi. Germencik’in hatta Aydın’ın böyle bir markaya ihtiyacı vardı. Biz gerekli çalışmaları yaparak tarımsal kalkınma kooperatiflerimizi bir araya getirdik ve İNYA şirketini kurduk. İlk ürünlerimizi çeşitli festival ve platformlarda tüketicinin beğenisine sunduk ve ciddi anlamda olumlu tepkiler aldık ve almaya devam ediyoruz. Bu doğrultuda önemli markalarla beraber çalışmak ve iş birliği yapmak için gereken temasları sağlıyoruz. Bu çerçevede Tire Süt Kooperatifi Başkanımız Sayın Mahmut Eskiyörük’ü ziyaret ederek markamızdan bahsettik. Tire Süt Kooperatifini önemli noktalara taşıyan, çalışkanlığı ve üretkenliği ile uluslararası ödüllere layık görülen Sayın Başkanımızın tecrübelerinden faydalanmak ve markalaşma adına görüşlerini almak için ziyarette bulunduk. Sağ olsun İNYA ile ilgili olarak gereken tüm desteği vereceklerini ifade ederek bizleri mutlu etti. Yakında İNYA ürünleri Tire Süt Kooperatifi satış noktalarında yer alacak. Kendisine destekleri ve misafirperverliği için teşekkür ederim.

“ÇİĞ SÜT SATIŞINA BAŞLIYORUZ BUNUN DIŞINDA ÖNEMLİ ÇALIŞMALARIMIZ VAR YAKINDA PAYLAŞACAĞIZ”

İNYA markası altında incir ve zeytinyağı ile bunlara dayalı ürünler dışında çiğ süt satışına başlayacaklarını da ifade eden Belediye Başkanı Öndeş “ İNYA olarak halk süt adı altında çiğ süt satışına başlıyoruz. Gerekli altyapı çalışmalarını tamamladık. Halkımızı Germencik Belediyesi güvencesi ve İNYA kalitesi ile üreteceğimiz günlük süt ile buluşturacağız. Şuan proje aşamasında olan önemli çalışmalarımız var. Kısa zamanda paylaşacağız. İNYA sadece Germencik’in değil Aydın’ın da markası demiştik. Aydın kazansın, çiftçimiz üreticimiz kazansın diye çalışmalarımıza devam ediyoruz.” dedi.

“Kanaatim odur ki, muhakkak suretle birleşmede kuvvet vardır.Kooperatif yapmak, maddi ve manevi kuvvetleri, zekâ ve maharetleri birleştirmek demektir.”

Gazi M. Kemal ATATÜRK