Hakkımızda

Germencik Belediyesi hakkımızda  biz kimiz amaç ve hedeflerimiz neler

Verimli toprakları, zengin tarımsal çeşitliliği ve güzel iklimi ile meşhur güzide ilçemiz Germencik’in adını dünyaya duyurmak, sahip olduğumuz doğal zenginlikleri doğru bir şekilde kullanmak ve Aydın’a yakışır bir marka yaratmak maksadıyla Germencik Belediye Başkanımız Fuat Öndeş’in göreve gelmesiyle 7 ay gibi kısa bir sürede İNYA’yı faaliyete geçirdik. Germencik Belediyesi ve 6 adet tarımsal kalkınma kooperatifinin iş birliği ile ortaya çıkan İNYA’nın temel ve en önemli amacı tarımsal kalkınmayı kalıcı kılmak, çiftçi ve üreticiyi destekleyerek üretime teşvik etmek ve kooperatifleşme bilincini yerleştirmektir. Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Köylü, milletin efendisidir.” Sözünü ilke edinerek bu doğrultuda tarımsal kalkınmayı kırsaldan başlattık. Dolayısıyla Germencik Belediye Başkanımız Fuat Öndeş’in tarımsal kalkınmanın sağlanması ve ekonomik anlamda çiftçi ve üreticinin desteklenmesi için hayata geçirdiği İNYA kar odaklı bir iştirak olmaktan öte tamamen bir üretici markasıdır diyebiliriz. NEDEN İNYA? Ürünlerimizi temin ederken iş birliği yaptığımız kooperatiflere bağlı üreticilerin özenle yetiştirdiği %100 doğal ve tamamen organik, yüksek kaliteli ürünlerini tercih ediyoruz.

Germencik Belediyesi hakkımızda  incir ve incire dayalı ürünler

Dünya incir üretiminde zirvede olan Germencik’in meşhur ince kabuk, tatlı Sarı Lop cinsi ağaçlardan elde ettiğimiz incirleri, yüksek kalite standartlarında özenle paketleyip sizlerle buluşturuyoruz. İncirlerimizi Aflotoksin testinden geçiriyor ve peroksit vb. gibi zararlı kimyasallar kullanmadan üretim yapıyoruz. İncir reçelimizde birinci sınıf kaliteli dağ inciri kullanıyor, hiçbir tatlandırıcı olmadan tamamen şeker pancarından üretilen eser miktarda şeker kullanarak üretim yapıyoruz.

Germencik Belediyesi hakkımızda  zeytinyağı ve zeytinyağına bağlı ürünler

Zeytinyağı ve içeriğinde zeytinyağı bulunan ürünlerimizde ise yine aynı kalite standartlarında bölgemizde yetişen dünyaca ünlü yağlık zeytinlerden organik ve natürel olmak üzere iki tipte üretim gerçekleştiriyoruz. Diğer yandan ürettiğimiz zeytinyağı sabunu ve kekik özlü zeytinyağı sabunu posadan değil yemeklik kalitede zeytinyağından üretilmekte olup medikal bir forma sahiptir.