GERMENCİK BELEDİYE BAŞKANI FUAT ÖNDEŞ “İNYA AYDIN’IN YÜZ AKI OLACAK”

GERMENCİK’İN MARKASI İNYA BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR

GERMENCİK BELEDİYE BAŞKANI FUAT ÖNDEŞ “İNYA AYDIN’IN YÜZ AKI OLACAK”

Tarımsal kalkınma yolunda büyük bir adım atan Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş hayata geçirdiği İNYA markası ile üretici ve çiftçinin destekleneceğini ve Germencik’in dünyaya tanıtılacağını ifade etti. Açılımı incir yaprağı olan İNYA markası faaliyete geçtiği kısa sürede organik zeytinyağı, kuru incir, zeytinyağı sabunu, zeytin çiçeği ve incir kolonyası gibi ürünlerle çeşitli fuar, festival ve kongrelerde tanıtım stantları tüketiciyle buluştu. Büyük bir beğeni toplayan İNYA standı ziyaret eden misafirlerin ilgi odağı oldu.

BELEDİYE BAŞKANI ÖNDEŞ “İNYA GERMENCİK İÇİN KADER PROJESİDİR”

Açılımı İncir Yaprağı olan İNYA, faaliyete başlamasının ardından geçen kısa zamanda markalaşarak tüketiciye merhaba dedi. İNYA’yı Germencik için kader projesi olarak nitelendiren Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş süreci şöyle anlattı “Tarımsal çeşitlilik ve zenginlik, bereketli topraklar ve uygun iklim memleketimize bahşedilmiş büyük bir nimet. Ancak ne yazık ki bu anlamda kurumsal ve büyük çaplı bir marka eksikliği mevcuttu. İncirin başkenti ama incire dair dünyaya hitap edecek bir markamız yok. Ben seçim öncesinde de söz verdiğim gibi tarımsal kalkınmayı böyle bir adım atarak başlattım. Çiftçisiyle üreticisiyle Germencik halkının kazanacağı bir projeyi hayata geçirdik.  Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi “Muhakkak suretle birleşmede kuvvet vardır. Kooperatif yapmak maddi ve manevi zeka ve maharetleri birleştirmektir.” Buradan yola çıkarak öncelikle kooperatifleşmeyi halkımıza anlattık. Eğitim programı oluşturduk. Her gittiğimiz yerde bunun önemine değindik. İlçemizde halihazırda kurulu olan 6 tarımsal kalkınma kooperatifini Germencik Belediyesi ile tek çatı altında buluşturarak İNYA markasını ortaya çıkardık. Bu yola çıkarken yol haritamızı üreticimizin üstüne kurduk. Üretici kooperatife getirecek biz de kooperatiflerimizden aldığımız ürünleri İNYA markası altında Germencik Belediyesi güvencesiyle dünyaya sunacağız dedik. Ve kısa sürede markalaşma çalışmalarını tamamlayarak ilk ürünlerimizi ortaya çıkardık. Mar

“HEDEFLERİMİZ BÜYÜK TÜRK HAVA YOLLARINDA YOLCULARA İNCİR TATTIRACAĞIZ”

İNYA markasının hedeflerine değinen Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş hedeflerinin büyük olduğunu vurguladı. Öndeş “İNYA’ya sadece bir firma olarak değerlendirmek yanlış olur. İNYA vizyoner ve gelişmeye açık bir yapıya sahip. Biz bu yola adım atarken ilk günden beri küresel çapta pazarlara girmek ve Germencik’imize Aydın’ımıza ait ürünleri tüm dünyaya tanıtmak maksadıyla başladık. Hedeflerimize yakınız. Yurtdışından siparişler aldık ve almaya devam ediyoruz. Ancak öncelikli hedefimiz Germencik’imizin markasının tanıtımını iyi yapmak. Tanıtım ve satış merkezleri kuruyoruz. Hedeflerimiz arasında Türk Hava Yolları’nda incir ikram etmek var, girişimlerimiz sürüyor, kısa sürede çalışmalarımızı tamamlayarak amacımıza ulaşmayı planlıyoruz. Onun dışında birçok belediyeyle iş birliği bazında görüşmeler gerçekleştiriyoruz. Sadece Aydın ve çevresinde değil ülkemizin çeşitli noktalarında satış mağazaları kuracağız. İncir dondurması üretmeyi planlıyoruz. İNYA’yı hayata geçirerek ilk adımımızı attık. Bu bir süreç ve yoğun bir şekilde çalışmalarımız sürüyor.”  

“İNYA’YA GÖSTERİLEN İLGİDEN MEMNUNUZ, TÜM FUAR VE ORGANİZASYONLARDA BULUNACAĞIZ”

Didim Zeytin Festivali, 2. Uluslararası Tarım, Çevre ve Sağlık Kongresi ve Germencik Yöresel Ürünler Festivali’nde stant açarak görücüye çıkan İNYA büyük ilgi topladı. İNYA nın katıldığı organizasyonlara da değinen Belediye Başkanı Öndeş şunları kaydetti “İNYA bahsettiğim gibi çok geniş çaplı bir proje olarak hayata geçti. Yani yerel veya ulusal boyutta değil uluslararası çapta hedefleri olan bir marka. Bu sebeple tüm fuar ve organizasyonlara katılmaya özen gösteriyoruz. Kısa sürede sağladığımız başarıların bir neticesi olarak Adnan Menderes Üniversitesi’nde düzenlenen Uluslararası Tarım, çevre ve Sağlık Kongresine sponsor olduk ve birçok ülkeden uzman akademisyenlerin katıldığı kongrede ürünlerimizi tanıtma fırsatı yakaladık. Çok büyük ilgi ve beğeni ile karşılaştık. Yine katkı sağladığımız Didim Zeytin Festivalinde de yerli yabancı turistlerin ve halkın beğenisi de aynı yöndeydi. Son olarak katkı ve desteklerimiz çerçevesinde Germencik’te düzenlediğimiz yöresel ürünler festivalinde stant açarak ilçe halkımızla İNYA’yı buluşturduk. Bu ve bunun gibi çeşitli organizasyonlara katılmaya devam edeceğiz.” Dedi.  

“Kanaatim odur ki, muhakkak suretle birleşmede kuvvet vardır.Kooperatif yapmak, maddi ve manevi kuvvetleri, zekâ ve maharetleri birleştirmek demektir.”

Gazi M. Kemal ATATÜRK